Peljto “poludio” na meču Evropske lige, pogledajte kako gradi autoritet dok sudi Arsenalu u Evropi

Najbolji bh. nogometni sudija Irfan Peljto sinoć je sudio utakmicu 4. kola grupne faze Evropske lige između Bodo/Glimit i Arsenala, a jedna njegova reakcija iz prvog poluvremena najbolji je pokazatelj koliko je cijenjen u Evropi i kako postavlja svoj autoritet.

Naime, u prvom poluvremenu mladi nogometaš Arsenala Bukayo Saka napravio je na sredini terena prekršaj nad igračem norveškog tima, a u tom trenutku igrač Bodo/Glimita Amahl Pellegrino pokušao je ući u verbalni sukob s našim sudijom te mu je nešto dobacio.

Peljto je odmah reagovao, dotrčao je do igrača domaćeg tima te mu oštrom kritikom, u trenutku dok mu se faktički unio u licu, objasnio ko vodi glavnu riječ na terenu.

Ubrzo nakon toga, pokazao je žuti karton mladom igraču Arsenala, a ukupno je na spomenutom meču pokazao četiri žuta kartona, od toga tri gostima iz Londona i jedan domaćim igračima.

Arsenal je, podsjećamo, slavio rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Saka u 24. minuti i to uz dosta sreće nakon što ga je lopta pogodila u lice i završila u mreži.(klix.ba)