Sarajevo minimalno pobijedilo Posušje, gosti završili susret s dva igrača manje

Nogometaši Sarajeva su savladali Posušje u 13. kolu nogometne m:tel Premijer lige BiH rezultatom 1:0.

Sarajevo je od prve minute na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase” krenulo ofanzivno i napravilo je pravu opsadu gola gostiju. Već u 2. minuti Kapić je sjajno uposlio Kobiljara koji izlazi sam ispred golmana Posušja Baćaka, ali je zakasnio s reakcijom i jedan domaći igrač ga je stigao i izbio mu loptu.

U 8. minuti veznjaci Sarajeva su zamijenili uloge i to je ovaj put urodilo plodom. Kobiljar uposlio Kapića koji izlazi sam na Baćaka, a Kapić je bio uspješniji i rutinski pogađa za 1:0.

Samo tri minute kasnije Kapić, Kobiljar i Bodul su kombinovali, ponovo je Kobiljar izašao sam na Baćaka koji brani njegov udarac.

U 22. minuti novu veliku šansu je imalo Sarajevo, ovaj put je Ahmetović je izašao sam ispred golmana gostiju koji još jednom sjajno brani.

Posušje je jedinu priliku imalo u 29. minuti kada je Blagojević šutirao iskosa sa lijeve strane, a Dizdarević odbrani.

Sarajevo je ponovo zaprijetilo u 32. minuti kada je Bodul bio u prilici, no šutirao je preko gola.

Ahmetović je imao dvije prilike na početku drugog poluvremena, u 47. minuti njegov šut brani Baćak, a u 53. je šutirao glavom pored gola.

U nastavku susreta nije bilo previše prilika, a gosti su susret na Koševu završili s dva igrača manje.

Najprije je Landeka u 85. minuti zbog prigovora dobio drugi žuti karton, a potom je u 88. minuti Barišić kao posljednji igrač srušio Bagarića i zasluženo dobio direktan crveni karton.

Sarajevo je ovom pobjedom prekinulo niz od dva uzastopna meča bez pobjede, dok je Posušje upisalo sedmi poraz u sezoni.

Danas se u terminu od 17 sati igrao na Pecari i susret između Širokog Brijega i Rudara u kojem je domaćin je slavio rezultatom 2:1. Pogotke za Širokobriježane su postigli Lukić u 7. i Llanos u 34. minuti, a strijelac za goste je bio Mandić u 25. minuti susreta.

Sarajevo – Posušje 1:0 (Kapić 8.)