Sloboda s igračem manje u završnici došla do vrijednog boda u Trebinju

Nogometaši Leotara i Slobode remizirali su rezultatom 1:1 u prvom meču 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigranom na Policama u Trebinju.

Sloboda je nešto bolje ušla u meč, ali je rani crveni karton promijenio tok utakmice. Već u 10. minuti Miloš Karišik dobija drugi žuti karton i gosti su ostali s igračem manje.

Prvo poluvrijeme proteklo je u veoma slaboj igri s obje strane. Očekivano, gosti su se branili s igračem manje i to je bilo na kvalitetnom nivou.

Jedinu priliku za domaće u prvom dijelu imao je Miloš Aćimović u posljednjim minutama, ali je šutirao pored gola. S druge strane Vukanović je odbranio udarac Maksimovića iz blizine. Bez pogodaka se otišlo na odmor.

Golman gostiju Semir Bukvić imao je nekoliko dobrih intervencija, a istakao se nakon sat vremena igre kada je odbranio udarac Todorovića.

Do kraja utakmice Leotar je napadao sa većim brojem igrača, kontrolisao igru i dešavanja na terenu, ali nije uspio doći do ozbiljnije šanse sve do 72. minute kada je Aćimović donio vodstvo domaćim.

Ipak, upornost Tuzlaka isplatila se u 88. minuti, a autogol je postigao golman Vukanović. Tako je Sloboda stigla do velikog boda s obzirom na činjenicu da je igrala s igračem manje 80 minuta.